Tworzenie na Instagramie na poważnie zawsze powinno być związane z przestrzeganiem pewnych zasad. Rozwijanie się w social mediach, czy to w celach zarobkowych, czy z chęci pokazania światu tego, czym się zajmujesz, może się nie udać, jeśli nie dasz z siebie stu procent. Niestety wielu osobom nudzi się angażowanie w Instagrama, przez co nieświadomie rzucają sobie kłody pod nogi i odciągają od siebie swój cel.

Nie publikujesz regularnie


Regularna publikacja jest bardzo ważna nie tylko dlatego, że w ten sposób pokazujesz Instagramowi, że warto w Ciebie zainwestować. Większość użytkowników dając follow kieruje się nie tylko tym, czy dana osoba ma coś ciekawego do zainteresowania, ale także częstotliwością wrzucania treści. To tyczy się nie tylko samych postów, ale także tworzenia relacji na InstaStory. Jeśli twój profil na pierwszy rzut oka wydaje się martwy, nikogo nim nie zainteresujesz. Przez to utykasz w miejscu i się nie rozwijasz. Czasami wystarczy zwiększyć częstotliwość swoich publikacji do dwóch w tygodniu, żeby zwiększyć znacząco swoją liczbę odbiorców.

Nie angażujesz w żaden sposób swojej społeczności


Na Instagramie w większości przypadków liczą się społeczności. Jeśli nie tworzysz wokół siebie zbiorowości, które regularnie ogląda twoje Story, odpowiada na pytania i pisze komentarze pod postami, to nie możesz się dziwić, że nikt do niej nie dołącza. Nie ważne, jakimi treściami na co dzień się dzielisz, musisz zadbać o to, żeby twoi odbiorcy chcieli z Tobą porozmawiać. Możesz to zrobić chociażby poprzez zachęcenie ich do podzielenia się swoją opinią w komentarzach. Jeśli nie zaangażujesz się także w tę stronę, to wiele osób, które dadzą ci follow, szybko z niego zrezygnuje, bo nie zobaczy w Tobie niczego wyjątkowego.

Nie tworzysz niczego nowego


Twórca, który nie wnosi na platformę niczego nowego, nie może liczyć na stanie się sławniejszym z pomocą algorytmów Instagrama. Do tego znacznie ciężej jest w ten sposób zachęcić ludzi do pozostania z Tobą na dłużej. Jeśli tylko odtwarzasz popularne trendy i podajesz dalej posty innych, to nie możesz liczyć na żadną ciekawą szansę rozwojową. Nawet jeśli wydaje Ci się, że tworzenie czegoś swojego to tylko potworna strata czasu, to nigdy nie wiesz, czy to nie Ty będziesz szczęściarzem, który wbije się na stronę główną do zupełnie nowych użytkowników. Próbuj, bo od tego właśnie zależy twój sukces.