A więc czym jest Steam? Otóż Steam jest to platforma dystrybucji cyfrowej i związana z zarządzaniem prawami cyfrowymi, która utożsamia się z grami na PC. Jednym zdaniem na Steam można kupować gry na komputer.

Jak korzystać ze Steam?

Z poziomu platformy Steam możesz korzystać przez przeglądarkę internetową lub przez aplikację. Na Steam przeglądamy katalog z grami i kupujemy.

Jak kupować gry na Steam?

Wybierając jeden z tytułów gry i wybieramy jedną z wielu opcji formy płatniczej. Płacić można płacić kartą płatniczą lub przez PayPal. Na Steam możesz również doładować swoje konto, które posiadasz na Steam.

Czy są dostępne tam darmowe gry?

Darmowe gry są dostępne od bardzo dawna na platformie należącej do Valve. Warto dodać, że ta platforma Steam popularna jest głównie wśród osób młodych – wynika tak m.in. z ankiety przeprowadzonej na portalu www.zpowiatu.pl. Jakie możemy pobrać darmowe gry? Obecnie są to takie gry jak:

  • Star Wars :The Old Republic,
  • Path of Exile,
  • Destiny 2,
  • Dota 2,
  • Apex Legends.

Czy te wszystkie gry na Steam są na zawsze?

Gry kupione na Steam są do zainstalowania i odinstalowania w dowolnej ilości. Możemy więc nimi zarządzać dowolnie. W zależności od tego ile i na jak długo ich potrzebujemy. Gracze więc z pewnością nie muszą się o nic martwić, ponieważ gry na platformie są na zawsze. Gry jedynie możesz stracić, gdy usuniesz konto na zawsze lub konto zostanie zbanowane. Platforma valve zapewnia również tworzenie kopii zapasowej tych gier, które zakupiliśmy.

Ostatnie 12 miesięcy dla platformy Steam było wielkim sukcesem. Pasmo sukcesu ubiegłego roku  świadczy o wielkiej popularności takiej formy dystrybucji gier, a gracze spędzili na graniu prawie 38 milionów godzin. Oczywiście zainteresowanie platformą wciąż wzrasta.